שאיבת שומן

שאיבת שומן יכולה להיעשות באזורים שונים, דרך חתכים קטנים כגון בבטן בקרסול, בברכיים, בירכיים, בעכוז או בגב וכן בשיפולי החזה, בזרועות, בסנטר ובפנים. כל אלה יכולים להיות אזורים מתאימים לשאיבת שומן.

ניתן לבצע את השאיבה באחד האתרים או בכולם.

היקף התהליך תלוי בשינויים המבוקשים ובהחלטת הרופא. התייעצות עם הכירורג הפלסטי היא צעד ראשון לכל מי ששוקל או שוקלת אפשרות לעבור שאיבת שומן. לכירורג חשוב לעמוד על דרגת ציפיותיו של המועמד או המועמדת לניתוח, לחזור ולהסביר שבניתוח ניתן לשפר את מראה הגוף.

שאיבת שומן אינה תחליף להורדת משקל באמצעות דיאטה והתעמלות. ניתן לשאוב 3-4 ליטר בלבד ולכן שאיבת שומן אינה מהווה פתרון לעודף משקל ומיועדת לעיצוב אזורים בגוף שיש להם נטייה לצבור שומן.

בניתוח שאיבת שומן עצמו מבצע הכירורג חתכים קטנים שאורכם כסנטימטר באזורים המטופלים ודרכם מוחדר צינור בעל קצה קהה ופתוח. הצינור מחובר באמצעות צינור אחר למכונה המפעילה לחץ גבוה והשומן נשאב. החתכים נתפרים על ידי תפרים אחדים אשר נספגים מעצמם. הצלקות הנותרות הינן זעירות ובקושי ניתן לראותן. לאחר הניתוח חובש הרופא את האזורים והמטופלים באמצעות חבישות לחץ.

כאבים שלאחר הניתוח ניתן להרגיע בנקל בעזרת תרופות מתאימות.

מומלץ להשתמש במשך כחודשיים שלושה בחגורת בטן בצורת מכנס כדי לאפשר התכווצות נאותה של העור.

לעתים מופיעים חוסר תחושה בעור או הרגשת אי נוחות. משך התופעה שונה מאדם לאדם. קיימת נפיחות קלה ושינוי בגוון העור אשר ייעלמו בהדרגה בתוך כחודשיים.

לפעמים קורה שהעור נותר מעט רפוי. תופעה זו קיימת כאשר כמות השומן שהוסרה עולה על היכולת של העור להתכווץ בהתאם.

קיימת אפשרות שהעור מעל האזור המטופל לא יהיה חלק. אנשים בעלי ריכוז שומן, שהינם גם שמנים, חייבים להשלים עם העובדה שקיימת אפשרות שעורם לא יהיה חלק למראה. לעומת זאת תשופר הופעתם בלבוש. אנשים אשר עורם איבד את גמישותו, עשויים להזדקק לאחר שאיבת השומן לניתוח להורדת עודף העור כדי להגיע לתוצאות אופטימליות.