ניתוחי מתיחת פנים

ניתוח פלסטי אשר נועד לתת מראה צעיר יותר למטופלים.

תהליך ההזדקנות של עור הפנים שונה מאדם לאדם. הזדקנות העור תלויה בגיל, תורשה, מבנה העצמות, סוג העור ובהרגלים כמו דיאטות חוזרות, חשיפה לשמש ועישון. יש אנשים בהם תהליך ההזדקנות בולט יותר בעפעפיים ואצל אחרים בולט תהליך זה בצוואר וכד’.

המועמדים לניתוח הם בדרך כלל נשים מגיל ארבעים וגברים מגיל חמישים, שאותות הגיל כגון קמטים עמוקים, עפעפיים נפולים או גבות צנוחות וצוואר מדולדל חרוטים בפניהם.

אופן הניתוח הפלסטי למתיחת פנים:

מתיחת הפנים מבוצעת בהרדמה כללית. במרבית המקרים החתך מתחיל מאזור הרקה אל קדמת האוזן, נמשך מאחורי האוזן ומסתיים לתוך השיער שמאחורי האוזן. דרך החתכים מבצעים הפרדה של העור מהרקמות שמתחת ומתיחתו לכיוון הרקה וקדמת האוזן וחיתוך עודפי העור. בנוסף מבצעים מתיחה והידוק של שכבות המעטפה והשריר שמתחת.

ניתן לשלב יחד עם ניתוח מתיחת פנים גם ניתוח עפעפיים, שאיבת שומן באזור התת-לסתי, הגבהת עצמות הלחיים והגדלת הסנטר על ידי תותבות סיליקון.

לאחר הניתוח – במקרה של מצח מרובה קמטים וגבות צנוחות – אפשר להוסיף ניתוח להרמת מצח (הרמת גבות). בסוף הניתוח משאירים צינורית לניקוז שמוצאים בדרך כלל יום לאחר הניתוח. הניתוח מסתיים בחבישה דמוית כובע “אסטרונאוט” למשך יום.

הכאבים שלאחר הניתוח אינם גדולים במיוחד וניתן להרגיעם בנקל באמצעות תרופות מתאימות. בדרך כלל יום לאחר הניתוח המנותחת או המנותח משוחררים לביתם.

התקופה הנחוצה למנוחה שונה ממטופל למטופל. בדרך כלל רוב המטופלים מעדיפים מנוחה של כשבועיים.

את השיער ניתן לחפוף יום לאחר הניתוח בשמפו עדין.

לאחר הסרת התפרים ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים. יש להימנע מחשיפה לשמש למשך כחצי שנה או לחילופין יש להשתמש בתכשירים המסננים את קרני השמש.

סיבוכים לאחר ניתוח למתיחת פנים:

קיימים מספר סיבוכים מוכרים לאחר פלסטי למתיחת פנים, עליהם ינתן הסבר מפורט בעת הבדיקה שלפני קבלת החלטה על הניתוח. לרוב הסיבוכים פיתרון יעיל ופשוט.

יעילות הניתוח:

מתיחת עור הפנים נועדה להעניק מראה צעיר, רענן ויפה יותר. ההחלמה הינה תהליך הדרגתי שתוצאותיו נשלמות בין מספר שבועות למספר חודשים.

הניתוח יעיל לתקופה שבין שנה לעשר שנים. הטווח אכן גדול ותלוי בדרך כלל בהתרופפות עור המנותח השונה מחולה לחולה. יש לזכור שהתרופפות העור קשורה גם לאיכותו: עור שומני הוא קשיח יותר ונוטה פחות להתרופפות מאשר עור עדין ובהיר.

אין ספק כי ניתוח מתיחת הפנים הוא אחד הניתוחים המוצלחים ביותר בכירורגיה אסתטית וניתוחים פלסטיים. מראה צעיר יותר מביא בדרך כלל הרגשה עצמית טובה יותר, ולשביעות רצון מצורת הפנים וכתוצאה מכך מהחיים עצמם. הניתוח מחזק את הביטחון העצמי ומשפר תפקוד בשטחי פעולה שונים.