ניתוח הרמת חזה – השאלות הנפוצות

השד הוא איבר דינמי המשתנה במשך חיינו  כתוצאה משינויים הורמונאליים, לידות, הנקה, שינויים במשקל והזדקנות. שינויים אלה יכולים לגרום לשד מראה נפול ומרוקן. הרמת חזה או הרמת שדיים מעצבת מחדש את המראה הקודם, הזקוף  והאטרקטיבי באמצעות ניתוח. לפעמים ניתן לשלב הרמת חזה עם הגדלת חזה כאשר השדיים מרוקנים ונפולים. התערבות כירורגית יכולה להחזיר לך מראה רענן ולהשיב את החזה לצורתו המקורית או אף לשפר את מראהו בצורה משמעותית.

הרמת חזה – הכנה

לפני הרמת החזה, בייעוץ הראשוני תשאלי לגבי מצב בריאותך הכללי ותתבקשי לבצע אולטרה סאונד של השדיים ואם את מעל גיל 40 תעשה בדיקת ממוגרפיה.

הניתוח להרמת שדיים

את ניתוח הרמת החזה מבצעים בהרדמה כללית והוא נמשך בין שעתיים לשלוש שעות. בניתוח הפטמה והעטרה מועברים למקומם הטבעי, עודפי העור מוסרים ורקמת השד נאספת ומעוצבת מחדש במקום גבוה יותר. כך מקבל השד שנוצר מחדש, מראה זקוף ומלא יותר. במילים מובנות יותר, הניתוח הוא עיצוב מחדש על ידי בניה של מעין "חזיה" (העור) חדשה והתכולה מורמת בתוכה למיקום גבוה יותר.

הצלקות הנוצרות לאחר הניתוח הינן: צלקת עדינה סביב העטרה וצלקת אנכית היורדת מהעטרה כלפי מטה וצלקת קטנה בחלק קטן של הכפל התת – שדי . כאשר צניחת השדיים קלה, ללא עודפי עור משמעותיים ניתן להסתפק בצלקת סביב העטרה בלבד.

הרמת חזה והגדלת חזה

אם השד מרוקן ונפול, כי אין די רקמת שד לצורך הרמה, תזדקקי להרמת חזה והגדלת חזה גם יחד באמצעות שתלי סיליקון . היום שתלי הסיליקון בנויים ממעטפת עמידה והסיליקון בתוך המעטפת עשוי מחומר צמיג שאינו דולף גם במצבים נדירים בהם נגרם קרע בשתל. את השתל ממקמים מתחת לשריר בחלקו העליון ובחלקו התחתון מתחת לרקמת השד. השתל עמיד ואין צורך להחליפו תוך פרק זמן מוגדר. ההמלצה היא לבצע אולטרה סאונד אחת לשנתיים על מנת לבדוק את מצבו של השתל. המגע עם השד המורם והמוגדל משדר תחושה טבעית בהסתכלות ובמגע.

החלמה מניתוח הרמת חזה

לאחר ניתוח  הרמת חזה תעזבי הביתה עם חזית ספורט.  ההחלמה נמשכת בד"כ כעשרה ימים אבל תוכלי לחזור לעבודה כבר לאחר שבוע עם הגבלות קלות בהרמת משאות ועבודה מאומצת. תוכלי לחזור לשגרת חייך המלאה לאחר כששה שבועות.

הריון והנקה לאחר ניתוח הרמת חזה

רבות שואלות אותי האם ניתן להרות ולהניק תינוק לאחר הניתוח. התשובה היא כי במרבית המקרים הדבר אפשרי גם אפשרי. אולם במקרה זה עור השד ימתח שנית ועלול לחזור להיות צנוח עם שינויי נפח.

לקביעת תור על מנת לבדוק את סוג הניתוח שיתאים לך אנא התקשרי אל ד"ר הלן קסטיאל גרין 0545230214.